Taniec towarzyski

Któż z nas nie lubi tańczyć? Taniec to nie tylko świetna forma rozrywki, która wywołuje uśmiech na twarzy i pozwala zapomnieć o codziennych problemach, ale także świetny przepis na zdrowe ciało. Taniec angażuje bowiem do pracy wszystkie nasze mięśnie, łagodzi ból, uelastycznia tętnice i poprawia pracę serca. Ten rodzaj ruchu polecają szczególnie kardiolodzy, ponieważ ta szczególna aktywność fizyczna obniża poziom cholesterolu we krwi i reguluje ciśnienie. Tańczyć uwielbiają nie tylko młodzi, ale też starsi ludzie. Rodzajów tańca jest wiele, jednak szczególnie popularny jest taniec towarzyski.

Skąd wywodzi się taniec towarzyski?

Taniec towarzyski wywodzi się z tańców salonowych i zabaw ludowych. Ta forma rozrywki jest znana i uprawiana od początku XX wieku. Na początku taniec towarzyski przeznaczony był tylko dla uprzywilejowanych klas, natomiast taniec ludowy pozostawiano klasom niższym. W latach 20. XX wieku popularność zyskała muzyka jazzowa, dzięki czemu zaczęły powstawać nowe style taneczne. Różniły się one pochodzeniem, ruchami, charakterem, muzyką, a także ubiorem tancerzy. Odpowiednie buty w tańcu to podstawa. Przy takim rodzaju aktywności świetnie sprawdzają się markowe buty Tamaris, które zakupić można na przykład przez Internet.

Wiele osób wybrało taniec jako swoją ścieżkę zawodową. Idealne opanowanie układu tanecznego i precyzyjne wykonanie określonych ruchów to ciężka praca i nie lada wyzwanie. Zawodowy tancerz musi posiadać nie tylko talent, ale także samodyscyplinę i zawziętość w parciu do celu. Ważnym wydarzeniem dla profesjonalnych tancerzy są wszelkie turnieje. Jednym z turniejów tańca towarzyskiego jest na przykład City Lights Ball lub Blackpool Dance Festival.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *