Mieszkanie tancerza

Ci, którzy kochają taniec i nie wyobrażają sobie bez niego życia, często otaczają się przedmiotami, które im o tym przypominają.

Nie trzeba być zawodowym tancerzem czy tancerką, aby czerpać radość z tańca. Tańczyć może każdy, a urządzić sobie mieszkanie w „stylu tanecznym”, tym bardziej!

Wystrój mieszkania a hobby

Nie jest tajemnicą fakt, że wystrój mieszkania bardzo często odzwierciedla naszą osobowość, zainteresowania, hobby i to, czym zajmujemy się na co dzień.

Jeśli jest to akurat taniec, czy zawodowy, czy amatorski, to na rynku dostępnych jest ogrom dekoracji, którymi możemy ozdobić nasze mieszkanie, właśnie w takim stylu.

Jedną z ciekawych dekoracji, są dywany z motywem tanecznym. Mogą to być różnokolorowe, na przykład zielone dywany lub stonowane – białe, przedstawiające tańczącą parę.

Goście, którzy będą odwiedzać nasze mieszkanie, na pewno zwrócą uwagę na niecodzienną dekorację, ozdabiającą naszą podłogę.

Innym interesującym elementem, tym razem przeznaczonym do ozdoby ścian, są obrazy lub plakaty, ukazujące różne pozy taneczne lub nawiązujące w jakiś sposób do tańca.

Dodatkowym ogniwem, które nada naszej dekoracji odpowiedniego charakteru, może być wybrana przez nas rama.

Zaletą tematycznych plakatów, które także można oprawić, jest niska cena i wysoka jakość. Plakaty są łatwo dostępne i w związku z niewielkim kosztem zakupu, można je często wymieniać.

Pozostając w temacie obrazów, bardzo ciekawą opcją, która ostatnio ogromnie zyskała na popularności, są obrazy do samodzielnego malowania.

Na czym to polega? Kupujemy ponumerowane płótno z określonym wzorem, do którego dołączone są już farbki oraz pędzelki. Każdej cyfrze odpowiada konkretny kolor. Stosując się do tej zasady i malując obraz według niej, uzyskamy efekt prawdziwego dzieła, namalowanego przez profesjonalistę.

Do wyboru mamy wiele różnych wzorów w niezliczonych kolorystykach, więc urządzając mieszkanie w stylu tanecznym, możemy wybierać spośród setek wielorakich szablonów.

Przeglądając dekoracje w stylu tanecznym, znajdziemy także takie, które pełnią nie tylko rolę zdobienia, ale mają także praktyczne zastosowanie – na przykład parawan z motywem tanecznym.

Parawan możemy zastosować do podzielenia przestrzeni w mieszkaniu, odseparowania poszczególnych stref lub na przykład do wydzielenia miejsca, w którym chcemy urządzić sobie małą garderobę.

Będzie to niezwykła dekoracja, przypominająca o naszym hobby i jednocześnie bardzo praktyczny przedmiot.

Zawodowi tancerze lub inni sportowcy wiedzą, że nic nie zdobi mieszkania lepiej, niż zdobyte na zawodach i konkursach medale.

Mając na swoim koncie określone osiągnięcia, możemy wykorzystać zdobyte nagrody do udekorowania mieszkania.

Medale czy puchary, będą dobrze wyglądały w jednym miejscu na nie przeznaczonym. Może to być na przykład zwykła półka lub specjalnie wykonana w tym celu ścianka.

Innym ciekawym pomysłem, są rozmieszczone w różnych miejscach małe ramki ze zdjęciami z zawodów i konkursów, bądź takie, przedstawiające taneczne pozy.

W pierwszym przypadku, dekoracja będzie jednocześnie świetną pamiątką, która nawet w gorsze dni, przywoła uśmiech na naszej twarzy.

Pomysłów na urządzenie mieszkania w „stylu tanecznym” może być naprawdę wiele.

Każdy ma swój unikalny gust i wizję, dlatego nasze propozycje dekoracji traktujemy jako podpowiedzi do realizacji nowych, autorskich projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *