Salsa to także rodzaj muzyki

Salsa to chyba najlepszy przykład na to, że taniec i muzyka to najlepsze miejsce na wyzwolenie swojej kreatywności. Choć salsę zwykle kojarzy się z ognistym tańcem, to jest to także barwny styl muzyczny. Czym on się jednak wyróżnia?

Jakim stylem muzycznym jest salsa?

Słowo salsa po hiszpańsku oznacza „sos”. Wynika to z tego, że wszystko, co nosi nazwę „salsa”, jest mieszanką wielu rzeczy o pikantnym smaku. Salsa jako taniec znana jest przecież z wielkiej różnorodności i czerpania z różnych stylów. Bardzo podobnie jest i w przypadku stylu muzycznego o tej samej nazwie.

Generalnie jednak cechami charakterystycznymi salsy jako gatunku muzycznego jest rozbudowana rytmika oraz użycie kubańskich gitar, kontrabasów i pianina. Warstwa wokalna jest zaś praktycznie całkowicie dowolna i zwykle improwizowana. Wszystko ma sprzyjać dobrej i radosnej zabawie.

Inspiracje tego stylu muzycznego sięgają przede wszystkim jazzu. Salsa jest grana zwłaszcza w krajach latynoamerykańskich od dziesięcioleci. Ciągle jednak ulega ewolucji. Obecnie salsę można już podzielić na kilka sub-gatunków. W XXI wieku szczególnie dużą popularnością cieszy się tzw. timba. Ten styl muzyczny pochodzi z Kuby i cechuje się wyjątkowo skomplikowanymi aranżacjami. Wielu profesjonalnych tancerzy salsy uwielbia właśnie ten rodzaj muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *