Czy taniec może wpłynąć na osobowość człowieka?

Ludzka psychika wciąż skrywa wiele tajemnic. Psycholodzy są jednak raczej zgodni co do tego, że osobowość człowieka kształtuje się w wieku dziecięcym i nastoletnim. Jednocześnie jednak twierdzą, że styl życia może wpływać na to, jakie cechy osobowości danej osoby się uwydatniają. Czy więc praktykowanie tańca może pozytywnie wpłynąć na osobowość człowieka?

Jak praktykowanie tańca wpływa na ludzi?

Każdy człowiek jest inny, a jego osobowość i styl bycia wypadkową niezliczonej liczby czynników. Mimo to każdą grupę społeczną można scharakteryzować pod względem cech wspólnych. Tak też jest w przypadku tancerzy.

Badania dowodzą, że osoby regularnie uczęszczające na zajęcia taneczne są bardziej zadowolone z życia od innych. Często też wykazują się one większym poziomem otwartości, komunikatywności i asertywności, a nawiązywanie nowych znajomości przychodzi im z łatwością.

Wielu tancerzy łączy też podobna sylwetka i postawa ciała oraz sposób gestykulacji. Osoby praktykujące tańczenie zwykle są żywiołowe, a ich ruchy skoordynowane i płynne. Można ich też poznać po smukłej i wyrzeźbionej sylwetce ciała.

Jeszcze więcej łączy tancerzy specjalizujących się w tym samym stylu tańca. Zauważyć to można np. przez porównanie grupy tańczącej break dance, z grupą tancerzy praktykujących style latynoamerykańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *